История Клубного Футбола
Воскресенье, 19.05.2024, 09:04
Приветствую Вас Гость | RSSГлавная | Регистрация | Вход
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Нефтяник (Ахтырка)  2002

«НАФТОВИК» (Охтирка) – володар 1-го розіграшу Кубка губернатора Сумської області.

 

Отчеты о матчах

 

 

 

Просмотров: 619 | Добавил: DEKOPATOP_XAOCA | Дата: 05.06.2015 | Комментарии (0)

Нефтяник (Ахтырка)  2001

Зліва на право. Нижній ряд: Геннадій СТРІЛЯНИЙ, Роман СНОЗОВОЙ, Олег ШЕСТАКОВ, Артур ОЛЕНІН, Павло ЗАХАРОВ, Андрій БРАГІНЕЦЬ, Сергій АМІЛЕХІН, Олександр СІМОНОВ.

Середній ряд: Вадим КОЛЕСНИК, Віталій СЕМЕНОВ, Юрій ЖАБИНСЬКИЙ, Дмитро БЕРМУДЕС, Ігор ЄРМАК, Олег ЛУКАШ, Сергій СЕРЖЕНКО, Олександр ОСЬМАЧКО, Володимир АЗАРЧЕНКО.

Верхній ряд: Віталій КОТЛЯРОВ, Сергій ПРОНІН, Володимир КІСІЛЬ-адміністратор, Анатолій ЄРМАК-тренер, Василь ЄРМАК-головний тренер, Сергій ШЕВЧЕНКО-старший тренер, Олександр ДАНІЛІЧ-масажист, Ігор ХОРОШУН-лікар, Олексій ГРАЧОВ, Олександр РОГОЖКІН.

 

Через ряд суб’єктивних та об’єктивних факторів ювілейний 10-й чемпіонат «Нафтовик» розпочав у другій лізі українського футболу. Керівництво клубу не стало робити з цього трагедії, а проаналізувавши ситуацію, поставило задачу вибороти вже в цьому сезоні путівку до першої ліги. Продовжувались роботи і по реконструкції стадіону, який є зараз одним із кращих в Україні. Команду знову очолив докорінний охтирчанин Василь Єрмак, а допомагати йому став Сергій Шевченко, відомий по роботі в Херсоні. Вже під час проведення першості, після того як залишив сумський «Спартак», на посаду тренера-селекціонера був запрошений брат Василя – Анатолій. Значні кадрові зміни відбулися і в складі команди. З тих, хто був запрошений Віктором Пожечевським, в команді залишилися (не враховуючи гравців, які перейшли в «Нафтовик» з фарм-клубу) Юрій Мартинов та Олег Гопей. Повернулися до Охтирки Олексій Грачов та Володимир Азарченко. Знову вболівальники побачили у складі «Нафтовика» Олега Лукаша, який прийшов з харківського «Металіста». У сумського «Спартака» також в оренду «позичили» Сергія Серженка. Поповнили колектив Артур Оленін, Віталій Семенов, Роман Снозовой, Семен Кучеренко.

Підготовчий період команда провела в Новій Каховці. З перших же матчів «Нафтовик» взявся за вирішення задачі. І хоча перша перемога над молодими футболістами із Запоріжжя сприйнялася як належне, то наступна, над кременчуцьким «АДОМСОМ», вселила надію в серця уболівальників, що все буде добре. Не похитнула ходи команди і поразка в Луганську від «Зорі». А от після програного домашнього матчу з чернігівською «Десною» (хоча й керівництво клубу і тренерський штаб з цього великої трагедії не робили, адже до кінця першого кола ще було далеко і втрачене можна було надолужити) хлопці зібралися й провели між собою серйозну чоловічу розмову, щоб розставити всі крапки над «і». Вони вирішили, що таких ігор не проводитимуть, тим більше на очах своїх уболівальників. І всі ігри після цього «Нафтовик» виграв, закінчивши перше коло на 1-му місці і випереджаючи найближчого конкурента луганську «Зорю» на 9 очок.

У зимовому антракті були виставлені на трансфер голкіпер Олег Стороженко, який перейшов до «Поліграфтехніки» та Юрій Мартинов. Сумській команді «Фрунзенець-Ліга 99» в оренду відданий ще один воротар Сергій Вольваков. Повернувся до роменського «Електрону» Андрій Матюха. Так і не зміг відновитися після травми Олег Гопей.

Натомність до команди були запрошені два гравці «Сталі» Віталій Котляров та Олександр Осьмачко. Ще один голкіпер Олександр Рогожкін прийшов до команди з сумського «Спартака». Були заявлені також за «Нафтовик» півзахисники Олександр Сімонов з харківського «Металіста» та кращий бомбардир «Електрона» Олег Шестаков. Розпочав друге коло в команді і відомий за виступами в сєвєродонецькому «Хіміку» нападаючий Костянтин Бублік, який прийшов в команду з Кіровоградської «Зірки». Та вже на початку сезону він зазнав травми і не зміг продовжити виступи за команду. Було поповнення і з вихованців місцевої ДЮСШ – це сини головного тренера Ігор та Олег Єрмаки. На жаль не вдалося вирішити питання з переходом до Охтирки ще одного місцевого футболіста Руслана Табачуна, який проводив з командою всі навчально-тренувальні збори. Уже в ході сезону в «Нафтовику» з’явився Дмитро Бермудес, у якого закінчився контракт з київським «Динамо».

І друге коло «Нафтовик» провів більш, ніж упевнено. Тільки в матчах з «Десною» та «Шахтарем-3» і в останній зустрічі з «СДЮШОР-Металургом» суперники спромоглися на опір охтирським футболістам, а в інших матчах нафтовики переважали своїх опонентів. 18 матчів поспіль без поразок – це найвище досягнення команди в чемпіонатах України. Тільки у 27-му турі футболісти харківського «Арсеналу» змогли перемогти охтирських хлопців, але тому, що тренери «Нафтовика» через травми та дискваліфікації не змогли виставити оптимальний склад.

У «Нафтовику», за підсумками сезону, було важко когось виділити – вся команда була міцним, згуртованим колективом. Хлопці в кожному матчі боролися до кінця.

Керівництво НГВУ «Охтирканафтогаз», керівництво футбольного клубу з розумінням ставилося до проблем команди і оперативно вирішували всі фінансові питання, що й стало передумовою для успішного виступу колективу.

 

Отчеты о матчах

 

 

Просмотров: 650 | Добавил: DEKOPATOP_XAOCA | Дата: 05.06.2015 | Комментарии (0)

Нефтяник (Ахтырка)  2000

 
 

 

Перше коло дев’ятої першості «Нафтовик» закінчив на незвичному для себе 16-му місці. Це був найгірший результат за час проведення незалежних чемпіонатів та першостей України.

Підготовчий період команда провела в обласному центрі. І хоча основа колективу збереглась, все ж втрати були значними. Клуб залишив провідний півзахисник команди, та її найкращий бомбардир останніх двох першостей Вадим Харченко, який перейшов до харківського «Металіста». До одеського «Чорноморця» був запрошений Сергій Артеменко, який також закріпився в «основі» тоді клубу вищої ліги. Повернувся до столичного армійського клубу захисник Борис Поляков, у якого закінчився термін оренди. З цієї ж причини покинув команду київський динамівець Олег Продан. Усі вони в другому колі попередньої першості були гравцями основного складу і як з’ясувалося пізніше, гідної заміни всім знайти не вдалося. Уже на початку першості прийняв запрошення очолити команду «Явір-Суми» другий тренер Валерій Бермудес, який прихопив з собою сина Дмитра (до речі також гравця основного складу). Туди ж перейшли Павло Фесенко та на правах оренди – Олександр Болотов. Поповнили «Нафтовик» два гравці харківського «Металіста» півзахисник Павло Захаров та нападаючий Олександр Карабута, а також Сергій Амілехін, який повернувся з Росії. Вже на початку першості були заявлені до команди Юрій Жабинський з «Буковини», Владислав Немешкало, відомий своїми виступами за полтавську «Ворсклу» та Дмитро Корж з Туркменистану. Останній до речі в свій час допоміг елістинському «Уралану» завоювати путівку до вищого ешелону російського футболу. Та в «Нафтовику» він так і не зумів себе проявити на належному рівні.

Слід відзначити ще одну подію в житті команди. 16 липня президенти футбольних клубів «Нафтовик» та «Електрон» (Ромни) Віталій Новіков і Олександр Кваша підписали договір про початок спільної спортивної та комерційної діяльності – створення на основі ФК «Електрон» фарм-клубу. Та це й не дивно. Адже на Роменському нафтогазовому родовищі, що є структурним підрозділом НГВУ «Охтирканафтогаз» (генерального спонсора «Нафтовика»), працює понад 3 000 чоловік.

Під час короткого літнього міжсезоння на стадіоні повним ходом закипіли роботи по реконструкції стадіону. Тому перші матчі чемпіонату «Нафтовик» вимушений був проводити на полі свого фарм-клубу в Ромнах. І хоча футболісти відчували підтримку місцевих уболівальників не меншу, ніж в Охтирці, та там поле трохи менших розмірів, на якому, як відомо, легше руйнувати, ніж створювати. Це й показали перші ігри. Маючи перевагу в зустрічах майже з усіма суперниками, футболісти «Нафтовика» не змогли пройти щільний заслін гостей. А після поразки в п’ятому турі від нікопольського «Металурга» відбулася зміна головного тренера. Колектив очолив заслужений тренер України Віктор Пожечевський, який з початку сезону працював у ФК «Нафтовик» на посаді тренера-селекціонера.

Під його керівництвом команда зіграла – 28 матчів, виграла – 11, завершила внічию – 4, програла – 13. Співвідношення м’ячів 38-43=-5

Він почав залучати до команди гравців фарм-клубу. Так в складі «Нафтовика» спочатку з’явився Сергій Доронченко, через деякий час – Геннадій Стріляний, епізодично виходив на поле Андрій Брагінець, а в останніх матчах місце опорного захисника зайняв Андрій Матюха, який замінив в цьому амплуа Дмитра Коржа. Через кілька матчів після приходу Віктора Олександровича з команди були відраховані Сергій Сухарєв, який знизив свій спортивний рівень, та Василь Іваненко і Сергій Зайнулін, які в основному «гріли» лаву запасних. Також за зниження своєї кваліфікації до фарм-клубу були переведені капітан команди Олексій Грачов, Олександр Захаров, Андрій Міхно та Володимир Азарченко.

До Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості в Охтирці відкрився оновлений стадіон. І хоча роботи по реконструкції стадіону продовжувались, багато було зроблено і до свята нафтовиків. На західній трибуні були встановлені індивідуальні пластикові сидіння, де на чорно-блакитному фоні білими сидіннями виділяється надпис «Нафтовик». Половина трибун була накрита дахом. Зелене поле без прогалин вабило око. Та й суперник у переддень свята в «Нафтовика» був титулований «Динамо-2». Футболісти «Нафтовика» хотіли порадувати вболівальників в день св’ята красивою грою. Та на жаль при майже рівній грі господарям було завдано нищівної поразки.

Фортуна і в подальшому була не зовсім доброзичливою до футболістів «Нафтовика». При явній перевазі над одним із лідерів ФК «Черкаси» – поразка. Необов’язкова поразка в Олександрії. Нічия з одним із аутсайдерів «Оболонь-ППО». І тільки в останньому матчі з алчевською «Сталлю» команда показала, що в неї є великий потенціал. Футболісти «Нафтовика» упевнено і заслужено перемогли лідера першої ліги. Планувалось взяти троє очок і з командою «Шахтар-2», щоб піти на зимову перерву з достатнім очковим доробком і спокійно готуватися до другого кола. Та гравці основи донеччан, які вийшли в складі другої команди, не дозволили цього зробити.

Після закінчення сезону у охтирському «Нафтовику» відбулися значні кадрові зміни. Одержали статус вільних агентів Андрій Міхно, Олег Теслик, Володимир Азарченко та Сергій Федораєв, а туркменський легіонер Дмитро Корж повернувся додому. Закінчився термін оренди у Олександра Карабути. На перший етап підготовки, який «Нафтовик» провів у Полтаві, не поїхали Павло Басов, Олег Леш та Олексій Грачов, які також отримали статус вільних агентів. Повернувся у роменський «Електрон» Сергій Доронченко.

Віктор Пожечевський вирішив солідно обновити колектив. Так у «Нафтовику» з’явилися орендовані у київського «Динамо» Сергій Богатирьов, Артем Саутін і Олег Журка, а також Ігор Продан, який повернувся з Сум. Із одеського «Чорноморця-2» прийшли Бабаєв і Масюк (за своїми ігровими кондиціями вони тренерам так і не підійшли). Повернувся в Україну з липецького «Металурга» один з кращих бомбардирів першої ліги Сергій Чуйченко. Прийняли  запрошення Володимир Дичко з полтавської «Ворскли» та Олег Вєтров з запорізького «Віктора». З роменського «Електрона» прийшли Геннадій Стріляний, Андрій Матюха та Андрій Брагінець, які і в першому колі виступали за команду, як гравці фарм-клубу.

Наступний етап підготовки команда провела у Ялті, де зіграла 6 контрольних матчів. Спочатку «Нафтовик» зустрівся з «Кривбасом-2». Гра пройшла з перевагою підопічних Віктора Пожечевського й закінчилась з рахунком 2:1 на їхню користь. Двічі відзначився Ігор Продан. Наступним спаринг-суперником був ровеньківський «Авангард», який поступився «Нафтовику» з великим рахунком – 0:4. У «Нафтовика» м’ячі забили Юрій Жабинський (два), Сергій Корощенко та Богунов (ще один новачок команди з луцької «Волині», який так в Охтирці і не залишився). Двічі охтирські футболісти зустрілися з донецькою командою «Шахтар-2» – 2:1 (Геннадій Стріляний, Бабаєв) та 1:3 (Сергій Богатирьов), потім перемогли севастопольський «Чорноморець» 2:0 (Юрій Жабинський, Геннадій Стріляний) і під кінець зборів програли ЦСКА-2 – 0:1.

Після цього команда на кілька днів повернулася додому, а 5-го лютого вирушила на навчально-тренувальний збір до угорського міста Хойдусобосло, де за словами Віктора Пожечевського, умови для праці та відпочинку були непогані, а можливостей для спарингів з кваліфікованими опонентами значно більше, ніж у Греції чи Іспанії.

«Нафтовик» і ще два вітчизняних клуби: ужгородське «Закарпаття» та бориспільський «Борисфен», взяли участь у міжнародному турнірі. Спочатку охтирчани зіграли в нічию з закарпатцями 1:1, а потім поступилися футболістам з «Борисфена» – 2:3. Серед охтирчан відзначилися Олег Вєтров та Юрій Жабинський. В останньому матчі «Нафтовик» змагався з лідером румунського другого дивізіону – «Жіулом» – і поступився йому з рахунком 1:2.

Після триденного перепочинку вдома, охтирські футболісти вирушили до Закарпаття, де вперше прийняли участь в традиційному турнірі Кубок «Віжибу», який проводився вже п’ятий раз. Спочатку в Мукачево вони перемогли «Поліграфтехніку-2» – 3:0 (Олег Журка, Сергій Корощенко, Юрій Жабинський). У цьому матчі у складі «Нафтовика» з’явилися ще два новачки – ветеран українського футболу Леонід Федоров з кіровоградської «Зірки», а також Олег Гопей з донецького «Шахтаря». Та ця гра не була врахована, так як друга команда з Олександрії грала замість луцької «Волині», яка все таки приїхала на турнір. Але зразу ж після матчу другого туру з «Поліграфтехнікою» (Олександрія) волиняни поїхали додому, зіславшись на небезпеку одержання травм на непідготовлених полях. Тому «Нафтовику» була зарахована технічна перемога над «Волинню». В наступній грі охтирчани поступилися ФК «Черкаси» 1:3 (Сергій Богатирьов, з пенальті). Щоб вийти до наступного етапу змагань, «Нафтовик» в останньому матчі з «Поліграфтехнікою», влаштовувала і нічия. Тому охтирські футболісти перш за все потурбувались про тили і гра закінчилась без забитих м’ячів. Слід відмітити, що під час проведення турніру дуже примхливою була погода.

До півфінальних пар потрапили, крім «Нафтовика», ФК «Черкаси», «Закарпаття» і «Борисфен». Але, буквально напередодні вирішальних матчів, квартет півфіналістів розпався. Черкаські футболісти поїхали додому, вважаючи, що там будуть кращі умови для підготовки. Тому організатори турніру вирішили для визначення переможця провести одноколовий турнір для трьох претендентів. Першим суперником охтирських футболістів був «Борисфен», який ще два тижні тому переміг нафтовиків в Угорщині. Та на цей раз «Нафтовику» вдалося взяти реванш, хоча в першому таймі кращий вигляд мали бориспільці. На 52-й хвилині грубо помилився голкіпер «Борисфена», який з запізненням зреагував на несильний удар Сергія Корощенка. Після цього перевага перейшла до підопічних Віктора Пожечевського і на 80-й хвилині після передачі Геннадія Стріляного Володимир Дичко встановив остаточний рахунок 2:0. Так, як у другому матчі суперники «Нафтовика» зіграли між собою внічию 1:1, то охтирчанам в останньому матчі з «Закарпаттям» досить було підписати мирну угоду. І «Нафтовик» її добився. Програючи вже на 10-й хвилині, Сергій Богатирьов зрівняв рахунок на 36-й хвилині і «Нафтовик» вперше став володарем Кубка, який заснували Федерація футболу Закарпатської області та фірма «Віжибу». Треба відмітити, що вирішальний матч пройшов в нормальних, для цієї пори року, умовах, що дозволило учасникам поєдинку продемонструвати все, на що вони здатні.

Як заявив Віктор Олександрович в своєму інтерв’ю, після завоювання Кубка, що саме після перемоги на Кубку «Віжибу» почався злет «Ворскли». Та на жаль втрачене у першому колі надолужити не вдалося. І хоча вже в ході сезону до команди був залучений ще один досвідчений гравець Юрій Мартинов (до цього він захищав кольори кіровоградської «Зірки») вибратися «Нафтовику» з небезпечної зони не вдалося. Та й останні матчі у першій лізі, які закінчувалися з непередбачуваними (вірніше сказати передбачуваними) результатами не дозволили «Нафтовику» «зачепитись» за рятівне 13-те місце.

 

Отчеты о матчах 

 

 

Просмотров: 651 | Добавил: DEKOPATOP_XAOCA | Дата: 05.06.2015 | Комментарии (0)

Нефтяник (Ахтырка)  1998

Зліва на право. Нижній ряд: Андрій ТОЛСТОВ, Вадим ХАРЧЕНКО, Ігор ТОЛСТОВ, Павло ФЕСЕНКО, Ігор ЗАДОРОЖНИЙ, Сергій СУХАРЄВ, Сергій ЧОРНОШВЕЦЬ, Олег ЛЕШ, Олександр ЦИСАР.

Середній ряд: Володимир ЗІНЧЕНКО, Дмитро КОРЕНЕВ, Ігор ХОРОШУН-лікар, Василь ЄРМАК-головний тренер, Валерій БЕРМУДЕС-тренер, Олександр ДАНІЛІЧ-масажист, Сергій АРТЕМЕНКО, Михайло ОХРІМЕНКО,

Верхній ряд: Павло ДВОЙЦИН, ?, Сергій КОРОЩЕНКО, Юрій ПРОХОРОВ, Микола ЛИПИНСЬКИЙ, Олександр ЗАХАРОВ, Едуард СТОЛБОВОЙ.

 

Після минулого чемпіонату в складі «Нафтовика» сталися значні зміни. До харківського «Металіста» перейшли Ян Школьников та Вадим Гольдін. В кіровоградську «Зірку НІБАС» колишній тренер «Нафтовика» Олександр Довбій запросив відразу п’ятьох футболістів з Охтирки: Юрія Шулятицького, Юрія Полторака, Сергія Ралюченка (він залишив команду ще в середині другого кола), а також Сергія Амілехіна та Сергія Барановського, які грали в «Нафтовику» на орендній основі.

Тому головному тренеру команди Василю Єрмаку, та другому тренеру Валерію Бермундесу, який прийшов у «Нафтовик» перед початком сьомої першості (він сам сумчанин, а перед цим працював в краснопільському «Яворі» та запорізькому «Вікторі») прийшлось комплектувати команду практично заново. Склад команди оновився практично на 80 відсотків.

Першим випробуванням для оновленого «Нафтовика» став матч з бронзовим призером шостого чемпіонату України – полтавською «Ворсклою». В цій грі, яка відбулася в Охтирці 5 липня, вболівальники побачили в складі охтирської команди дев’ятьох новачків: братів Андрія та Ігоря Толстих, відомих виступами за «Артанію» та «Ворсклу», а сезоном раніше грали за ФК «Петрівці», захисника Шмітька (незадовго перед цим він закінчив харківський спортінтернат), гравців запорізького «Віктора» Сергія Артеменка і Вадима Харченка, Олексія Чирву з нікопольського «Металурга» (він вже пробував свої сили в «Нафтовику» у другому чемпіонаті), Дмитра Коренєва та Олега Стороженка з Полтави і Антона Барона із «Закарпаття». В першому таймі ворота охтирчан захищав Павло Двойцин, який прийшов в команду наприкінці минулого чемпіонату, але форму «Нафтовика» одягнув вперше. Охтирські футболісти, які в основному зібралися напередодні гри, не змогли на рівних боротися з більш досвідченими полтавчанами, і програли 1:4. У нафтовиків відзначився новачок – Антон Барон. Слід відмітити, що Сергій Сухарєв не забив пенальті.

Підготовчий період тренери «Нафтовика» вирішили провести в Охтирці. Продовжувались пошуки нових гравців. Так були запрошені Михайло Охріменко з Молдови, відомого своїми виступами за сумський «Автомобіліст», Сергій Пронін з «Волині», Криворучко з Вінниці (ще раніше він грав в куп’янському «Осколі»). Впродовж липня охтирчани провели ще чотири контрольних зустрічі. 15 липня в Харкові вони зустрілись з «Металістом». Гра завершилась без голів – 0:0. Через три дні в Миргороді «Нафтовик» поступився ФК «Петрівці» 0:2. 22 липня в Краснопіллі знову нічия з «Явором» – 1:1 (Криворучко).

І нарешті останній контрольний матч перед початком нового чемпіонату відбувся 25 липня в Охтирці. Гостями нафтовиків стали футболісти «Металіста». Гра пройшла в рівній боротьбі, але більше пощастило гостям. На останніх хвилинах Дмитро Рудняк головою послав м’яч в ворота «Нафтовика».

«Нафтовику» так і не підійшли Антон Барон, Криворучко, Олексій Чирва і Шмітько, які залишили Охтирку.

За синусоїдним графіком виступала команда в першому колі. Чудові перемоги над провідними колективами ліги, зокрема, з вінницькою «Нивою» чергувалися з провалами. А такі невдачі, як у матчі з «Металістом» (1:4) та ЦСКА-2 (2:7), не добавили авторитету «Нафтовику», який щороку боровся за найвищі місця.

Після матчу з ЦСКА-2 у команді відбулися збори, де були розставлені всі крапки над «і». Якихось поквапливих висновків не робилось, була серйозна чоловіча розмова, на якій йшлося про недопустимість подібного у майбутньому.

І на зимову перерву охтирські футболісти пішли у гарному настрої, адже, незважаючи на всі негаразди, за підсумками першої частини першості команда розташувалася на благополучному 7-му місці.

Підготовку до другого кола команда розпочала 20 грудня тижневим втягувальним збором у Охтирці. В цей період футболісти бігали кроси, грали у міні-футбол в залі, а також провели на відкритому повітрі декілька двосторонніх ігор. Після цього гравці тренувалися за індивідуальними планами.

Разом на другий збір, який проходив в Охтирці і тривав до 25 січня, команда зібралася 12-го числа. В цей період закладався фундамент фізичної підготовки футболістів. Були проведені і контрольні поєдинки. 17 січня в смт. Кириківка «Нафтовик» зіграв двома складами з харківським «Металістом». Перший склад переміг 1:0 (Вадим Харченко), а другий склад поступився 1:2 (Сергій Барановський). 23 січня в Бєлгороді охтирські футболісти зіграли внічию 0:0 з місцевим «Салютом». Наступного дня такий же рахунок було зафіксовано в Ромнах, де суперниками «Нафтовика» були футболісти роменського «Електрона».

Потім шлях команди проліг до «Ялти», де вона провела навчально-тренувальний збір з 29 січня по 14 лютого. Тут «Нафтовик» прийняв участь у традиційному міжнародному турнірі пам’яті воротаря Віктора Юрковського. І хоча команда, за словами головного тренера Василя Єрмака, мала там непоганий вигляд, все ж таки у п’яти іграх тільки одна нічия. Спочатку поразки від вінницької «Ниви» (0:5) та одеського СКА (0:1). Потім нічия з лідером першої ліги СК «Миколаїв» 1:1 (Олег Теслик), і знову поразки від російського «Зеніта-2» з Санкт-Петербурга (0:1) та сімферопольської «Таврії» (0:2).

Але на результати тренери особливої уваги не звертали, бо працювала команда в оптимальному режимі: дворазові тренування чергувалися з матчами. Та й організація турніру була на дуже низькому рівні. В більшості матчі проходили на погано підготовлених полях, не завжди на ігри з’являлися арбітри. Наприклад, коли «Нафтовик» проводив турнірний матч з «Зенітом-2», асистентами арбітра були... запасні гравці санкт-петербургців. Другим складом охтирські футболісти провели в Ялті контрольну гру з нижнєвартівським «Самотлором». Там була зафіксована нічия 1:1. У нафтовиків відзначився Сергій Корощенко.

Після цього команда на короткий час повернулася до Охтирки, а потім «Нафтовик» вирушив до Угорщини де в місті Дебрецен пройшов черговий навчально-тренувальний збір. Господарями були створені гарні умови для повноцінної підготовки. Там же охтирські футболісти провели п’ять контрольних поєдинків. Спочатку нафтовики перемогли місцевий клуб «Пішпеклодань» 2:0 (Сергій Артеменко, Олексій Грачов), потім двічі зіграли з російським клубом «Дон» (Новомосковськ, Тульської області). У першій зустрічі «Нафтовик» переміг 1:0 (Андрій Міхно), а в другій поступився – 1:3 (Олександр Захаров).

Після цього на поляні нестандартних розмірів охтирчани розійшлись миром (0:0) з бориспільським «Борисфеном». Заключні дві гри футболісти «Нафтовика» провели з тульським «Арсеналом-2». В першій перемогу святкували «Нафтовики» 2:0 (Вадим Харченко, Олег Теслик), а в другій – нічия 2:2 (Олег Теслик, Ігор Толстов). Була запланована ще одна зустріч з «Борисфеном», але дізнавшись про трагічну смерть Романа Костянтиновича Рапія, команда достроково покинула місце зборів, щоб віддати останні почесті своєму Наставнику.

 

Отчеты о матчах

 

 

Просмотров: 750 | Добавил: DEKOPATOP_XAOCA | Дата: 05.06.2015 | Комментарии (0)

Нефтяник (Ахтырка)  1997

 

На засіданні, яке відбулося в Києві 8 травня 1996 року, з участю представників 53-х футбольних клубів вищої, першої та другої ліг була створена Професіональна футбольна ліга (ПФЛ) України. Правовим статусом нової структури було визначено об’єднання футбольних клубів. Президентом ПФЛ був обраний головний ініціатор її створення президент АТ «Футбольний клуб «Динамо» (Київ)» Григорій Суркіс. Обрані були три віце-президенти, кожному з яких доручено вести «свою» лігу: вищу – Анатолію Ревуцькому (президенту івано-франківського ФК «Прикарпаття»), першу – Віталію Новікову (президенту охтирського ФК «Нафтовик»), другу – Івану Федорцю (президенту чернігівського ФК «Десна»).

Шостий чемпіонат України став першим, який проводила ПФЛ. І хоча в перший рік існування Професіональна футбольна ліга тільки знайомилася з ситуацією, їй вдалося навести відносний порядок в міграційних процесах, які раніше проходили в режимі анархії, виросли вимоги до арбітрів. Змінилися і умови змагань. За підсумками минулої першості першу лігу залишили тільки два колективи (замість восьми, як передбачалось перед початком п’ятого чемпіонату) і перша ліга розширилась до 24-х колективів.

Готуючись до чергового чемпіонату охтирчани зберегли кістяк команди (тільки Сергій Корощенко був відданий у оренду до кінця року куп’янському «Осколу»), підсиливши його кількома досвідченими виконавцями. Це передусім вихованець харківського футболу Сергій Ралюченко, який прийшов з полтавської «Ворскли», Юрій Шулятицький (відомий своїми виступами за івано-франківське «Прикарпаття») із Тисмениці, Микола Липинський та Юрій Прохоров, які повернулися з краснопільського «Явора». Усі вони й склали ударну силу «Нафтовика». Поповнив колектив також Валентин Никончук (в свій час він захищав кольори шепетівського «Темпу»), молодий півзахисник з Кіровограду Євген Дзюбін та ще один «хав» Віктор Ільєнко з «Поліграфтехніки». Уже в ході сезону повернувся до Охтирки Сергій Амілехін, який розпочинав сезон в столичному армійському клубі.

Футболісти «Нафтовика» зібралися разом після короткочасної відпуски. Підготовку до нового чемпіонату команда проводила в Охтирці. Інтенсивні тренування чергувались з контрольними матчами. 22 липня гостями охтирчан були футболісти харківського «Металіста». Гра закінчилася внічию 1:1. У охтирчан м’яч забив Сергій Чорношвець. Він же наприкінці гри міг відзначитися ще раз, але м’яч посланий ним з пенальті, відбив голкіпер харків’ян. Через три дні в Охтирку приїхали футболісти попівського «Харчовика», яких тренував тоді добре відомий охтирським вболівальникам Володимир Коломієць. І ця гра закінчилася також 1:1 (Микола Липинський).

Із року в рік «Нафтовик» завжди вважався фаворитом першої ліги, та ще ніколи команда не розпочинала першість так потужно. Кредо головного тренера Олександра Довбія було таким: на результат повинна працювати вся команда. І хоча на проміжному фініші охтирську команду обійшов донецький «Металург», у вболівальників зажевріла надія, що «Нафтовик» зможе в кінці кінців вибороти одну з путівок до елітного ешелону. Та й головний тренер не приховував, що перед командою ставиться така ціль.

Після зимової відпустки футболісти «Нафтовика» зібралися разом 15 січня і перші тренування проводили в Охтирці. Двома складами зіграли контрольні ігри з краснопільским «Явором». Перший склад програв краснопільцям 0:1, а другий, з таким же рахунком переміг.

За тиждень команда відбула на перший збір до Ялти, де перебувала до 4-го лютого. З «Нафтовиком» поїхала ціла група нових гравців, з яких в команді залишилися орендований у столичного «Динамо» нападаючий Сергій Барановський (перед цим грав за івано-франківське «Прикарпаття») та півзахисник Юрій Полторак з луганської «Зорі». Не було в команді Олега Лукаша та Олексія Таргонського. Їх запросив до себе, в харківський «Металіст», Михайло Фоменко, який знав їх ще по спільній роботі в Сумах. Після операції не зміг поїхати до Ялти Сергій Корощенко, який займався за індивідуальним графіком.

Під час цього збору охтирські футболісти провели три контрольних зустрічі. В Ялті вони зіграли внічию 2:2 з СК «Миколаїв» (Сергій Барановський – 2), перемогли на стадіоні Артеку луганську «Зорю» 3:1 (Сергій Барановський – 2, Віктор Іллєнко) та з таким же рахунком у Севастополі – краснопільський «Явір» (Сергій Сухарєв, з пенальті, Микола Липинський, Вадим Гольдін).

Другий етап підготовки «Нафтовик» також провів у Криму, де були створені нормальні умови для тренувань. Та й партнерів для контрольних поєдинків вистачало. На стадіоні Артеку наші футболісти розгромили сакське «Динамо» 6:1 (Микола Липинський – 3, Віктор Іллєнко, Сергій Ралюченко, Вадим Гольдін) та двічі зіграли з представником вищої ліги Молдови – командою «Аттакі». У першій грі нічия – 1:1 (Микола Липинський), у другій – перемога 1:0 (Сергій Барановський). А в Севастополі «в суху» зіграли з «Явором», хоча арбітр не зарахував у ворота краснопільців два «чистих» голи. На цьому зборі у «Нафтовику» з’явився ще один новачок – Володимир Зінченко, який перед цим захищав кольори луганської «Зорі».

Останній етап підготовки охтирські футболісти провели в Словацькому місті Сніна. Крім тренувань, які проходили в хороших умовах, нафтовики провели і три контрольних поєдинки з місцевими командами, і в усіх отримали перемоги – 6:0, 4:1 та 1:0.

Друге коло «Нафтовик» розпочав з перемоги в гостях над чортківським «Кристалом». Та після цього, чи гравці повірили в свою «непереможність», чи ще з якихось причин, але гра в «Нафтовика», як кажуть, «не пішла». І після чергової невдачі у Хмельницькому 20 квітня 1996 року заяву про відставку написав Олександр Довбій і обов’язки головного тренера став виконувати беззмінний капітан Василь Єрмак. Із команди були відраховані Сергій Ралюченко та Віктор Іллєнко. І хоча невдачі продовжувались, команда потроху почала вибиратися з критичної ситуації. А останні матчі «Нафтовик» провів упевнено і в підсумку зайняв звичне для себе п’яте місце.

 

Отчеты о матчах 

Просмотров: 614 | Добавил: DEKOPATOP_XAOCA | Дата: 05.06.2015 | Комментарии (0)

Нефтяник (Ахтырка)  1996

Зліва на право. Нижній ряд: Олександр ЦИСАР, Павло ФЕСЕНКО, Вадим ГОЛЬДІН, Василь ЄРМАК, Владислав КОРОЛЬОВ, Олександр КИРИЛЮК, Ігор ЗАДОРОЖНИЙ, Дмитрий ДУРНЕВ, Руслан ОКРІКОВ, Андрій МЕНШИКОВ, Олександр ЄСІПОВ.

Верхній ряд: Сергій КОРОЩЕНКО, Ігор ТОЛСТОВ, Ярослав ЛАНЦФЕР, Олег ЛУКАШ, Едуард СТОЛБОВОЙ, Олександр ЗАХАРОВ, Андрій ШКУРАТ, Олексій ТАРГОНСЬКИЙ, Борис ОЛІЙНИК, Олег ЛЕШ, Ян ШКОЛЬНІКОВ, Олександр ДОВБІЙ – головний тренер.

 

Після короткого перепочинку футболісти «Нафтовика» виїхали на турнір у місто Ковель Волинської області. Це був один з етапів підготовки до п’ятого чемпіонату. Там нафтовики зіграли внічию 2:2 з чортківським «Кристалом», перемогли стрийську «Скалу» 6:0 та «Газовик» (Комарне) – 1:0 і зайняли перше місце.

Зміни в колективі сталися незначні, але суттєві. Колектив залишили кращий бомбардир «Нафтовика» в чемпіонатах України Олексій Грачов, а також Едуард Піскун, які прийняли запрошення новоспеченого клубу вищої ліги – кіровоградської «Зірки НІБАС». Поповнили команду гравці черкаського «Дніпра» Вадим Гольдін, Олександр Кирилюк та Ян Школьников (останній в другому колі попереднього чемпіонату захищав кольори івано-франківського «Прикарпаття»).

В цій першості команди були поставлені в надзвичайно складні умови. Адже за рішенням ФФУ першу лігу за підсумками турніру мали залишити одразу вісім клубів. Все це, мабуть, якось психологічно вплинуло на команду і охтирчани ніяк не могли «спіймати» свою гру і після першої половини змагань посідали незвичне для себе 12-е місце.

В період зимових канікул головним завданням було збереження складу, який за період першого кола встиг набути стабільності. Але Охтирку залишив головний тренер команди Андрій Біба та його помічник В’ячеслав Першин. Деякий час колектив залишався без наставника і тільки 1 лютого його очолив 42-річний Олександр Петрович Довбій, який більшу частину свого футбольного життя провів у Харкові. На посаду тренера був запрошений Сергій Фомін, який закінчив активні виступи в футболі. В ролі граючого тренера вирішив спробувати себе капітан команди Василь Єрмак.

В зв’язку з вимушеною тривалою відпусткою, підготовку футболістів довелось форсувати. Команда з п’ятиденною перервою провела два двотижневих збори в Криму, а останній етап – в болгарському місті Велике Тирново. За цей період «Нафтовик» провів 13 контрольних зустрічей з різними суперниками, 10 з яких виграв (в тому числі тричі у лідера ліги полтавської «Ворскли») при двох поразках з різницею забитих і пропущених м’ячів 25–7.

Під його керівництвом команда зіграла – 54 матчі, виграла – 27, завершила внічию – 13, програла – 14. Співвідношення м’ячів 76-45=+31

В цих іграх новий керманич переглянув цілу групу футболістів, з яких у команді залишилися захисники Ярослав Ланцфер та Андрій Шкурат (останнього «позичили» у «Ворскли»), та півзахисник Борис Олійник. Повернулися додому захисник Сергій Сухарєв з «Волині» та воротар Юрій Прохоров, який перед цим був у Краснопіллі.

Друге коло «Нафтовик» провів дещо впевненіше, хоча ще не все було так, як хотів Олександр Довбій, і в підсумку піднявся на 8-е місце. Але відчувалося, що зароджується боєздатний колектив, якому під силу вирішувати більш високі завдання.

 

Отчеты о матчах

 

 

Просмотров: 708 | Добавил: DEKOPATOP_XAOCA | Дата: 05.06.2015 | Комментарии (0)

Нефтяник (Ахтырка)  1995

Зліва на право. Нижній ряд: Ігор ЗАДОРОЖНИЙ, Павло ФЕСЕНКО, Олександр ЗАХАРОВ, Олег ЛЕШ, Дмитро РУДНЯК.

Верхній ряд: Едуард СТОЛБОВИЙ, Едуард ПІСКУН, Олександр ЦИСАР, Сергій КОРОЩЕНКО, Олексій ГРАЧОВ, Олексій ТАРГОНСЬКИЙ.

 

В четвертому чемпіонаті футболісти «Нафтовика», як і сезоном раніше, на фініші були п’ятими. Склад команди практично не змінився. До Тернополя поїхали Сергій Сухарєв та Юрій Прохоров, яких запросив Валерій Душков (він очолив, хоча і ненадовго, місцеву «Ниву»). Відбув на рідну Луганщину Ігор Никифоров. До Охтирки запросили нападаючого Сергія Корощенка з Маріуполя та Павла Фесенка з Сум. Повернувся з «КамАЗу» Едуард Піскун. Вже в ході першості, у матчі з полтавською «Ворсклою» (4 жовтня), важкої травми (перелом ноги) на останніх хвилинах гри зазнав Павло Фесенко.

Під час підготовки до нової першості «Нафтовик» виступив в досить представницькому футбольному турнірі у Комарному. Цей турнір був присвячений 70-річчю газової промисловості України. Крім охтирських футболістів в ньому взяли участь футболісти місцевого «Газовика», клубу «Дашава» та кременчуцького «Нафтохіміка».

Змагання пройшли на високому рівні. Спочатку «Нафтовик» зустрівся з «Нафтохіміком» і програв 2:5 (Олег Леш, Олексій Грачов) В другому матчі «Газовик» узяв гору над «Дашавою» – 3:0. У боротьбі за третє місце охтирчани більш ніж упевнено виграли у «Дашави» – 10:1 (по два голи на рахунку Олексія Грачова, Віктора Поповича, Олександра Цисаря і по одному забили Олександр Захаров, Сергій Корощенко, Олег Лукаш, Дмитро Рудняк). А головний приз завоювали футболісти «Газовика», які тільки в серії після матчевих пенальті взяли гору над «Нафтохіміком».

Перше коло «Нафтовик» провів гірше від того, що чекали охтирські любителі футболу і зайняв на проміжному фініші п’яте місце, хоча, як і раніше, вважався одним із фаворитів змагань. А тон в першості задавали новачки першої ліги – «Зірка НІБАС» та «ЦСКА-Борисфен». І хоча від другого місця нафтовики відставали всього на три очка (починаючи з цього чемпіонату за перемогу нараховувалось 3 очка, а за нічию – одне), було видно, що «Нафтовику» до еліти українського футболу не потрапити. Та і головний тренер Андрій Біба в одному з своїх інтерв’ю підкреслив: «Наше головне завдання – створити таку команду, яка б відповідала вимогам першої ліги».

У період зимового міжсезоння колектив поповнили молоді гравці: Сергій Чорношвець із Сум, а також голкіпер Дмитро Дурнєв та нападаючий Андрій Меншиков з команд колективів фізкультури Харківщини. Втрати були більш відчутними – воротар Андрій Тарахтій перейшов до «Кривбасу», Сергій Костюков вирішив пошукати щастя в краснопільському «Яворі», ветеран команди Борис Шуршин перейшов до стрийської «Скали», куди ще раніше були запрошені гравці «Нафтовика» Віктор Попович та Юрій Прохоров. Зміни відбулися і в тренерському штабі. Андрію Бібі став допомагати заслужений тренер України В’ячеслав Володимирович Першин, який, працюючи в Луганську, підготував немало відомих футболістів.

В лютому «Нафтовик» прийняв участь у двох турнірах. Спочатку в Ялті нафтовики боролися за «Кримський пролісок». Крім наших футболістів у цьому турнірі грали дві команди вищої ліги – сімферопольська «Таврія» та шепетівський «Темп», а також макіївський «Бажановець», «Титан» з Армянська, київський ЦСКА і молдовська команда з Тирасполя. В своїй групі охтирчани перемогли тираспільців 2:0 (Олексій Грачов, Сергій Корощенко) та «Темп» – 3:0 (Едуард Піскун, Олег Леш, Олександр Захаров), а з «Титаном» розійшлись мирно – 0:0. В півфіналі «Нафтовик» помірявся силами ще з одним вищоліговським колективом – «Таврією» і поступився 1:2 (Сергій Чорношвець). В боротьбі за третє місце наші футболісти знову зустрілись з «Титаном» і перемогли 1:0. Єдиний м’яч у ворота суперників забив Олександр Захаров. Була можливість добитися і більш переконливої перемоги, але Едуард Піскун не реалізував пенальті.

За схожим сценарієм для охтирчан пройшов турнір «Кубок Полесья» в білоруському місті Пінськ. Тут брали участь дві команди з Могильова «Дніпро» та «Торпедо», «КІМ» (Вітебськ), «Скала» (Стрий), «Динамо» (Брянськ), «Гурнік» з польського міста Лєчне і господарі турніру – місцевий «Комунальник».

В першому матчі перемога над «Торпедо» 2:0. Голи забили Дмитро Рудняк і Сергій Чорношвець. Потім нульова нічия з командою «КІМ», причому Олексій Грачов не зміг реалізувати пенальті. І перемога з великим рахунком над «Динамо» – 5:1 (два м’ячі забив Олександр Захаров і по одному Олексій Грачов, Сергій Корощенко і Едуард Піскун) і «Нафтовик» впевнено зайняв перше місце у своїй підгрупі. У півфіналі «Нафтовик» поступився господарям 2:3, хоча ігрова перевага була на їх боці. Програючи 1:2 нафтовикам після удару Едуарда Піскуна вдалося зрівняти рахунок. Але фортуна того дня відвернулася від охтирських футболістів. За декілька хвилин до закінчення матчу футболісти «Комунальника» вирвали перемогу. В матчі за третє місце – знову перемога з великим рахунком над брянським «Динамо» – 3:0. Знову два м’ячі забив Олександр Захаров, один – Сергій Корощенко.

Наступний етап підготовки пройшов в Охтирці. Під час нього футболісти «Нафтовика» провели одну контрольну зустріч в Сумах і перемогли ФК «СБТС» 1:0. Єдиний м’яч господарі забили у свої ворота.

15 березня нафтовики знову виїхали до Ялти, де провели заключний етап підготовки до другого кола Тренувальний процес чергувався з контрольними матчами. Охтирські футболісти двічі зустрілися з севастопольською «Чайкою» – 3:0 (Сергій Чорношвець – 2, Дмитро Рудняк) і 0:0. Також нульовою нічиєю закінчилася гра з вищоліговським СК «Миколаїв». В останньому матчі футболісти «Нафтовика» перемогли харцизький «Силур» 5:1 (Андрій Меншиков – 2, Павло Фесенко, Олег Лукаш, Семен Кучеренко).

В другому колі «Нафтовик» зробив спробу наблизитися до лідерів, але після 30-го туру несподівано зменшив оберти і в підсумку посів п’яте місце.

 

Отчеты о матчах

 

Просмотров: 642 | Добавил: DEKOPATOP_XAOCA | Дата: 05.06.2015 | Комментарии (0)

Нефтяник (Ахтырка)  1994

Зліва на право. Нижній ряд: Сергій АМІЛЕХІН, Сергій КОСТЮКОВ, Ігор ЗАДОРОЖНИЙ, Сергій СУХАРЄВ, Едуард ПІСКУН.

Верхній ряд: Анатолій БАСОВ, Едуард СТОЛБОВОЙ, Сергій БЕЗРУК, Ігор НИКИФОРОВ, Олексій ГРАЧОВ, Олександр ЗАХАРОВ, Андрій АКИМЕНКО, Сергій ЛИСТОПАДОВ, Олег ЛЕШ, Володимир МУСОЛІТІН, Андрій ТАРАХТІЙ, Ігор ХОРОШУН – лікар.

 

Підготовку до нового сезону футболісти «Нафтовика» розпочали після нетривалого відпочинку. Вже 22 липня команда вирушила до Львова, де прийняла участь в міжнародному турнірі з футболу, присвяченому 30-річчю заснування ФК «Карпати». Охтирські футболісти виступали в групі «А», де їх суперниками були господарі турніру – ФК «Карпати» та чемпіон Латвії ФК «Сконто» з Риги. В групі «Б» грали ФК «Печ» з Угорщини, тернопільська «Нива» і словацький клуб БСК «Бардейов».

В перший день в групі «А» зустрілися «Карпати» і «Сконто». Гра завершилась внічию – 2:2. Наступного дня з «Карпатами» помірялись силами вже охтирські футболісти. Спочатку ініціативу захопили гравці львівської команди і зуміли відкрити рахунок. У другій половині зустрічі футболісти «Нафтовика» підсилили гру і Олексію Грачову вдалося забити м’яч-відповідь у ворота львів’ян, котрий арбітр чомусь не зарахував. Але нафтовики продовжували шукати щастя біля чужих воріт і за три хвилини до кінця зустрічі Ігор Никифоров зрівняв рахунок. В поєдинку зі «Сконто» більшу частину часу перевага була на боці наших футболістів, декілька разів м’яч якимось дивом не потрапляв в ворота рижа і в результаті нульова нічия.

Всі команди в групі «А» набрали однакову кількість очок, але завдяки більшій кількості забитих м’ячів переможцем групи стали «Карпати», які в фінальній зустрічі виграли з рахунком 2:0 у переможця групи «Б» тернопільської «Ниви». Кращим гравцем турніру було визнано Олександра Євтушка, якого після закінчення попередньої першості запросили ФК «Карпати» до себе в команду з «Нафтовика».

 

Приводимо технічні дані матчів турніру з участю «Нафтовика»:

«КАРПАТИ»(Львів) – «НАФТОВИК» – 1:1 (1:0)

Львів. Стадіон «Україна». 23 липня. +21°. 1000 глядачів.

Судді: В.Левко, О.Бриндза, М.Бусько (усі – Львів).

«КАРПАТИ»: Расулов, Євтушок, Д.Мазур, Войтюк, Мокрицький, А.Петрик, Гнатів,  Кардаш,  Рафальчук (Різник, 36), Плотко (Козак, 78), Стельмах.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Никифоров, О.Захаров (Костюков, 82), Піскун (Безрук, 75), Сухарєв, В.Єрмак, Попович, Шуршин (Задорожний, 72), Мусолітін, Леш, Грачов (Амілехін, 60).

Голи: Кардаш (9), Никифоров (87).

 

«СКОНТО»(Рига) – «НАФТОВИК» – 0:0

Комарне. Стадіон «Газовик». 24 липня. Сонячно. +24°. 720 глядачів.

Судді: О.Дерев’янко, Р.Зань, М.Сидор (усі – Львів).

«СКОНТО»: Лайзан, Троїцький, Астаф’єв, Гнідий, Ігор Степанов (Іван Степанов, 75), Шкетов, (Семенов, 46), Благонадьожін, Тарасов, Дібрівський (Драгун, 46), Страдиніш, Єлісєєв.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Никифоров, Мусолітін (Амілехін, 72), Піскун, Сухарєв, В.Єрмак, Попович, Шуршин, О.Захаров, Леш, Грачов.

Попередження: Астаф’єв, Троїцький, Гнідий.

 

Після цього «Нафтовик» повернувся додому, де продовжив підготовку до нового чемпіонату.

Про зміни, які сталися в колективі. Після деякої перерви «Нафтовик» знову очолив Андрій Біба. Крім Олександра Євтушка залишив команду і Павло Матвійченко, який прийняв запрошення одного з клубів Болгарії. Повернулись в Охтирку Олександр Цисар з Сум та Сергій Листопадов з 1994 3армійського колективу Києва разом з яким приїхав і Володимир Мусолітін, у якого завершився строк армійської служби. Вдалося нарешті заявити вихованця луганського футболу Ігоря Никифорова, який ще рік назад приїхав з Самарканду. Але він так і не зміг вписатися до колективу. Решта новобранців виступали раніше за колективи фізкультури. З Харкова були запрошені голкіпер Едуард Столбовой і захисник Сергій Безрук, а з Полтавської області захисник Руслан Окриков та нападаючий Віктор Притков.

Початок першості охтирчани повністю «провалили», набравши в перших дев’яти матчах лише 8 очок. Але поступово оговтавшись від стартових невдач, зуміли виправити своє становище і в останніх шести турах, перед проміжним фінішем впритул наблизились до лідерів. Тон у грі «Нафтовика» задавали досвідчені гравці – Борис Шуршин, Василь Єрмак, Сергій Сухарєв, Віктор Попович, Ігор Задорожний, Олексій Грачов...

Підготовку до другого кола команда розпочала 10 січня в Охтирці. Цей етап продовжувався два тижні, під час якого «Нафтовик» провів один контрольний матч. В Краснопіллі вони програли підопічним Валерія Душкова – «Явору» 0:1.

На початку лютого охтирські футболісти виїхали до Болгарії на знаменитий курорт «Золоті Піски», де до сезону готувалися ще три українські команди майстрів. Тренувальний процес чергувався з контрольними поєдинками. Першу зустріч «Нафтовик» провів з львівськими «Карпатами». І хоча матч проходив у рівній боротьбі, перемогу отримали більш досвідчені суперники з рахунком 1:0. Наступним спаринг-партнером був «Локомотив» з міста Лечева, який тоді виступав в третьому дивізіоні чемпіонату Болгарії. Охтирчани перемогли з рахунком 1:0 (Сергій Амілехін). Двічі нафтовики зустрілися там з донецьким «Шахтарем». В першій грі перемогу отримали гірники – 2:1 (в охтирчан м’яч з пенальті забив Олег Леш), а через декілька днів успіх вже святкували футболісти «Нафтовика». В досить напруженому поєдинку вони зуміли забити у ворота донецьких футболістів два м’ячі, пропустивши у свої один.

Останній етап підготовки «Нафтовик» проводив в Ялті – два двотижневих збори. Там охтирські футболісти провели ряд спарингів. Двічі помірялися силами з севастопольською «Чайкою» – 3:0 та 1:1 і зіграли внічию з вінницькою «Нивою» – 3:3. На другому етапі нафтовики проводили деякі матчі окремо першим та другим складом. З павлоградським «Шахтарем» зіграли 1:1 та 0:0 (резервісти). Молодіжний склад програв сєвєродонецькому «Хіміку» – 0:5, та «старики» реваншувались – 2:0. Потім «Нафтовик» переміг сімферопольську «Таврію» 2:0, стахановський «Вагонобудівник» 1:0, команду м. Харцизська 6:1; зіграв внічию з краснопільським «Явором» 0:0 та програв каховському «Меліоратору» 1:3 (резервісти).

Ще після закінчення першого кола до російського «КамАЗу» подався Едуард Піскун. На зборах в Болгарії тренерам «Карпат» «сподобався» Сергій Амілехін і вони запросили його до своєї команди. За сімейними обставинами поїхав в рідну Одесу Володимир Мусолітін. Поповнили команду футболісти із Сум: після піврічної оренди повернувся Андрій Тарахтій, а також прийшли захисник Олексій Таргонський, півзахисник Дмитро Рудняк та нападаючий Олег Лукаш.

В цьому чемпіонаті «Нафтовик», мабуть, виступив на своєму рівні. Команда була однією з вікових на турнірі і ветеранам було нелегко винести на своїх плечах весь тягар боротьби.

Отчеты о матчах

 

 

 

Просмотров: 629 | Добавил: DEKOPATOP_XAOCA | Дата: 05.06.2015 | Комментарии (0)

Нефтяник (Ахтырка)  1993

Зліва на право. Нижній ряд: Едуард ПІСКУН, Сергій КОСТЮКОВ, Володимир МУСАЛІТІН, Сергій СУХАРЄВ, Ігор ЗАДОРОЖНИЙ, Олег ЛЕШ, Борис ШУРШИН, Сергій АМИЛІХІН. Верхній ряд: Віктор ПОПОВИЧ, Василь ЄРМАК, Юрій ПРОХОРОВ, Олексій ГРАЧОВ, Андрій АКИМЕНКО, Едуард СТОВБОВИЙ, Андрій ТОРОХТІЙ, Ігор НИКИФОРОВ, Олександр ЗАХАРОВ, Сергій БЕЗРУК, Сергій ЛИСТОПАДОВ.

 

Після короткого перепочинку розпочався другий чемпіонат України, який почав проводитись за системою осінь-весна. «Нафтовик», як і п’ять інших невдах вищої ліги минулого чемпіонату, розпочав його в другому дивізіоні Українського футболу.

Склад команди практично не зазнав змін. Перейшов до краснопільського «Явора» Анатолій Єрмак, який стояв біля витоків «Нафтовика» і багато зробив для становлення колективу. До служби в армії був призваний Сергій Листопадов і став захищати кольори київських армійців. З полтавської «Ворскли» прийшов вихованець російського футболу Сергій Амілехін. Виявили також бажання грати за охтирську команду Олег Леш з Одеси та Олексій Чирва з Харкова.

Першість команда почала впевнено і до екватора турніру в першій лізі «Нафтовик» підійшов одноосібно займаючи перше місце. Під час зимового міжсезоння охтирські футболісти провели активну підготовку до другої половини першості, націлюючись на боротьбу за путівку до вищої ліги.

Кістяк команди зберігся майже повністю. Ще восени в Ужгороді представники чеського клубу «Слобод» (Михайловце) зацікавились Миколою Липинським і підписали з ним контракт. До речі це був перший оплачуваний трансфер для «Нафтовика». Чеська сторона надала за футболіста два автобуси марки «ТАМ». Раніше був відрахований з команди Віктор Яічник. Під час зимового турніру в Полтаві надовго вибув із ладу Сергій Горох, який у матчі з сумським «Автомобілістом» зазнав важкої травми коліна. Пішли з команди Едуард Денисенко і Олексій Чирва. Поповнився ж «Нафтовик» вихованцем місцевого футболу Андрієм Акименком, котрий прийшов з охтирського «Спартака».

І друге коло команда розпочала вельми рівно, зазнавши тільки у 26 турі однієї поразки в Сумах. Та той матч, на думку головного тренера, просто «засудили». А от після поразки в абсолютно рівній грі від «Ворскли» стався, мабуть, невеликий психологічний злам, що не могло не позначитися на результатах зустрічей у Сєвєродонецьку та Алчевську і за підсумками другого чемпіонату охтирська команда опинилася тільки, як то кажуть, на порозі вищого ешелону: зайняла третє місце, пропустивши вперед головних конкурентів вінницьку «Ниву» та шепетівський «Темп». І як сказав головний тренер Геннадій Макаров: «... Нам не вистачило лише чесного арбітражу. Усе друге коло ми билися за вихід до еліти вітчизняного футболу, але як виявилося, марно».

  Отчеты о матчах 

 

Просмотров: 743 | Добавил: DEKOPATOP_XAOCA | Дата: 05.06.2015 | Комментарии (0)

Нефтяник (Ахтырка) 1992

Зліва на право. Нижній ряд: Сергій ЛИСТОПАДОВ, Анатолій ЄРМАК, Сергій ГОРОХ, Борис ШУРШИН, Едуард ДЕНИСЕНКО, Ігор ЗАДОРОЖНИЙ, Віктор ЯІЧНИК, Віктор ПОПОВИЧ. Середній ряд: Сергій ДЕЙКО – адміністратор, Олексій ГРАЧОВ, Олександр ЗАХАРОВ, Василь ЄРМАК, Андрій ТАРАХТІЙ, Юрій ПРОХОРОВ, Сергій СУХАРЄВ, Ігор ХОРОШУН – лікар, Валерій БОЯРЧУК – тренер. Верхній ряд: Валерій ДУШКОВ – головний тренер, Павло МАТВІЙЧЕНКО, Валентин СИМАКОВИЧ, Олександр ЄВТУШОК, Микола ЛИПИНСЬКИЙ, Едуард ПІСКУН, Геннадій МАКАРОВ – тренер, Василь ЯНЕНКО – тренер.

 

З 13 по 14 грудня 1991 року в Києві працював пленум ради Федерації футболу України, який вирішив відокремитися від Федерації футболу колишнього Союзу, і з 9 березня 1992 року розпочати проведення першого національного чемпіонату України.

Березень 1992 року започаткував нову віху в історії молодої незалежної держави. Взяв старт перший український чемпіонат. Прем’єрний «банкет» на 20 запрошених «персон» з різних команд майстрів організатори з Федерації футболу України поділили на дві частини, до однієї з яких потрапив і «Нафтовик», як переможець другої ліги.

Групові одноколові змагання стали плодом не одноденних міркувань ФФУ щодо проведення швидкоплинної першості. Адже всі розуміли, що мав рацію свого часу Валерій Лобановський, наголошуючи на переході союзного чемпіонату до системи «осінь-весна». Тож перший український турнір мав стати перехідним періодом у наближенні нашого «футбольного господарства» до випробуваної Європейської практики. Команди були розбиті на три ліги: вища, перша і перехідна.

У всеозброєнні зустрічали сезон охтирські футболісти, адже вони вперше в своїй історії мали виступати в когорті найсильніших клубів України. Перший етап підготовки «Нафтовик» традиційно провів в Сумах, а в кінці січня виїхав до Ялти. В міжсезонні, як і завжди, в складі команди сталися зміни, хоча не дуже істотні. Припинив виступати за охтирську команду досвідчений Сергій Фомін, до вінницької «Ниви» перейшов Володимир Тимченко. Залишили колектив також Ігор Юданов, Ігор Єрмохін, Станіслав Стариков, Віктор Рудий. На їх зміну «Нафтовик» поповнила група футболістів із Криму Олексій Грачов, Едуард Піскун, Олександр Євтушок, Андрій Тарахтій, Олесандр Захаров, а також нападаючий Едуард Денисенко з кіровоградської «Зірки». Був зарахований до колективу і вихованець місцевої ДЮСШ Сергій Костюков, який грав в Лебедині.

Чемпіонат «Нафтовик» розпочав непогано. Перемога в Одесі над місцевими армійцями, а потім гра на рівних в Києві з «Динамо». І хоча там охтирчани поступилися 0:1, вони справили на фахівців приємне враження. А якщо б у другому таймі Ігор Задорожний зумів реалізувати пенальті, то невідомо, як закінчився б той матч. І на проміжному фініші команда перебувала в середині турнірної таблиці.

Але друге коло перекреслило всі сподівання охтирських уболівальників. Вигравши тільки одну гру, нафтовики опустилися на восьме місце і вимушені були покинути елітний клас Українського футболу.

Після чергової невдачі на своєму полі з дніпропетровським «Дніпром», напередодні останнього виїзду «Нафтовика», в команді відбулася зміна головного тренера. Валерій Душков написав заяву про звільнення і його місце зайняв новий наставник Геннадій Юхимович Макаров.

Отчеты о матчах

 

Просмотров: 759 | Добавил: DEKOPATOP_XAOCA | Дата: 04.06.2015 | Комментарии (0)

« 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 69 70 »
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz