Нефтяник (Ахтырка) 1988
|
Зліва на право. Нижній ряд: Григорій ПОЛЯКОВ, Віктор ПОПОВИЧ, Юрій ФОКІН, Віталій ХРОМЕЙ, Володимир КИРИЛЕНКО, Анатолій ЄРМАК, Борис ШУРШИН, Ігор СТРОГАНОВ.
Верхній ряд: Валерій ДУШКОВ (тренер), Андрій БІБА (головний тренер), Микола НАСТАШЕВСЬКИЙ, Вадим КОЛЕСНИК, Геннадій ЛОСЄВ, Анатолій СОРОКІН, Сергій КОЗЛОВ, Юрій ЛЕНЬ, В’ячеслав БЕЗВЕРХИЙ, Василь ЄРМАК, Євген МАВРОМАТІ (лікар).
|
Майже вісім місяців продовжувались ігри 51 чемпіонату СРСР серед команд другої ліги шостої Української зони. Немало хвилювань принесли своїм уболівальникам в цьому сезоні футболісти «Нафтовика». Стартувала команда невдало і був період, коли нафтовики знаходились на останній сходинці турнірної таблиці. Такий зрив був зумовлений травмами деяких провідних гравців команди.
Підготовку до нового сезону охтирчани розпочали в Шостці на спортивній базі «Свема». Команду залишили з різних причин Олег Дертенець, Віктор Макаренко і Сергій Бутенко, а молоді футболісти Сергій Горох та Віталій Парахневич були призвані на дійсну військову службу. В підготовчий період до «Нафтовика» було запрошено 12 нових гравців, але закріпитися в складі команди зуміли тільки гравці київського СКА Юрій Фокін та Юрій Лень, а також Микола Насташевський з «Дніпра» (Могилів) і Володимир Кириленко, який грав раніше за ворошиловградську «Зорю» та «Стахановець».
Після Шостки команда вирушила до Криму, де зіграла декілька контрольних матчів з командами різного рангу. Зокрема з тернопільською «Нивою» охтирчани розійшлися миром – 1:1 і поступилися севастопольській «Чайці» – 0:1.Там же «Нафтовик» провів першу в своїй історії міжнародну товариську зустріч. На центральному стадіоні міста Ялти наші футболісти помірялись силами з клубом вищої ліги НДР «Уніон» з Берліна. Два голи Юрія Леня принесли перемогу «Нафтовику» – 2:0.
Та контрольні і стартові поєдинки показали, що команді слабо вдаються колективні дії. Особливо це було помітно у передній лінії. Посилити важливу ланку пробували при допомозі і Василя Єрмака і Григорія Полякова. Та вибір було зроблено на Миколі Насташевському, який непогано вписався в колектив.
Після невдалого старту з команди були відраховані за зниження спортивної майстерності Ігор Строганов, В’ячеслав Безверхий і Володимир Гусак. Вже в розпалі першості був запрошений Владислав Манькута, який проходив військову службу в одному з гарнізонів Сумської області. І тільки в другому колі «Нафтовику» вдалося стабілізувати свою гру і досягти наміченого результату. «Нафтовик» знову був в десятці сильніших команд своєї зони.
В цьому ж році, завдяки зайнятому в минулому сезоні шостому місцю, «нафтовики» одержали можливість спробувати свої сили в розіграші Кубка СРСР. В 1/64 фіналу вони в Кишиневі зустрілися з місцевою командою «Ністру». Адміністрація НГВУ організувала поїздку на цей матч, і наші любителі футболу мали змогу підтримати «Нафтовик» в Кишиневі. Але перший млинець, як то кажуть, виявився глевким. Охтирчани програли 1:2. В нашій команді м’яч з штрафного удару забив Борис Шуршин.
Влітку футболісти «Нафтовика» з дружнім візитом відвідали НДР, де провели дві товариські зустрічі. Спочатку вони перемогли з рахунком 4:1 дебютанта першої ліги – берлінський клуб КВО. А ось клубу вищої ліги «Уніон», який намагався взяти реванш за весняну поразку, охтирські футболісти в напруженій боротьбі поступилися – 1:2.
В кінці серпня на своєму полі нафтовики зіграли товариську зустріч з харківським «Металістом», який в той час виступав у вищій лізі Радянського футболу. Цікава гра закінчилась внічию – 1:1.
ЧЕМПІОНАТ СРСР 1988 року
матчи результаты отчеты
|